Jakie parówki wybrać dla dziecka?

Jakie parówki wybrać dla dziecka

Parówki to produkt, który wciąż budzi wiele kontrowersji. W każdym większym sklepie jest ich bez liku oraz do wyboru i do koloru. Producenci prześcigają się w parówkowych nazwach, a i w składzie samych parówek nie pozostają sobie dłużni. Czy parówka to wciąż zło wcielone, a może już produkt luksusowy? Myślisz, że owiane złą sławą ukochane przez dzieci kiełbaski to nadal mieszanka MOM, z tekturą i resztkami papieru toaletowego? A co zrobić, jeśli nasze dziecko uwielbia te małe okrągłe przekąski, które jego koledzy zjadają już w piaskownicy? Zadać sobie po prostu pytanie: Jakie parówki wybrać dla dziecka? Znaleźć na nie odpowiedź i kupić ?

Bo to zła matka jest 😉

O! To teraz wyleje się na mnie fala krytyki.. Taki blog o zdrowym żywieniu dziecka i promocja parówki?! Tak moi drodzy. Od pierwszego wpisu pokazuję wam tylko i wyłącznie zdrowsze wersje produktów dla dzieci, jeśli pisze o słodyczach, to tylko tych w wersji naturalnej. Jeśli poruszam temat warzyw i owoców, to radzę jak wybrać te najmniej pryskane. Jeśli śledzę produkty sklepowe, to zawsze analizując ich skład. Dlatego dziś poruszę temat dobrej parówki dla najmłodszych, bo zarówno moje dzieci, jak i ja lubimy parówki!

Musisz wiedzieć, że parówka nie zawsze była tą złą. Dawno, dawno temu parówkami zajadali się nasi dziadkowie. Do dziś pamiętam, jak raz kupiłam parówki mojej nieżyjącej już Babci. Bardzo była rozczarowana ich smakiem, zapachem. Usłyszałam wówczas zdanie: kiedyś to były dobre parówki.. a teraz to jakieś.. Cytatu kończyć nie będę, przez wzgląd na pamięć o ukochanej babci.

Niewątpliwie, już wówczas krążyły opowieści o fatalnym składzie parówkowym, sama zainteresowałam się etykietą i jednym ze składników jakim był MOM. Dużo i głośno mówiło się wówczas o mięsie oddzielonym mechanicznie, chrząstkach i kościach w składzie parówki. Sama w końcu parówki jeść przestałam, choć przyznać muszę, że od dziecka był to mój najlepszy przysmak!

Czasy jednak się zmieniły i odkąd prawie cala ludzkość ma świadomość konserwantów w żywności. (Słowo prawie ma tu znaczenie) Odkąd kontrowersyjne parówki zaczęły budzić podejrzenie zwykłych zjadaczy chleba, producenci zaczęli zwracać większą uwagę na proces powstawania parówki. Tak naprawdę dziś słowo zakazana parówka, możesz śmiało wyrzucić ze słownika. Ponieważ znajdziesz na rynku parówkę naprawdę najwyższej klasy. Bez MOM i bez konserwantów.

Jakie parówki wybrać dla dziecka?

Jako parówkożerca, śmiało mogę rzec, że miałam w ręku chyba wszystkie możliwe parówki dostępne w większych sklepach. No może poza takimi, made by Auchan lub Carrefur, w dużych kilogramowych workach za 5 zł .. Wybór wśród parówek bez zbędnych dodatków jest dosyć duży i bynajmniej do najlepszych parówek nie będą należeć wyprodukowane przez najbardziej znanych producentów. Zanim jednak zacznę wychwalać pod niebiosa autorów tajemnych receptur na parówkę luksusową, powiem Ci jak zrobić test dobrej parówki. Otóż, jak już w swoich rękach dzierżysz parówkę, to najlepiej zagotuj ją, przekrój, a następnie naciśnij widelcem i obserwuj czy coś z niej wypływa. Jeśli parówka ma dziurki, z których coś się sączy, natychmiast ją wyrzuć ? Parówka powinna być zbita i jędrna, a teraz przejdźmy wreszcie do listy najlepszych parówek, dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Moje Top parówki ?

1. GOODVALLEY Parówki 100% mięsa bez konserwantów … i uwaga informacja od producenta: Nie zawierają  konserwantów i są przygotowane w 100% z mięsa. Podobnie jak inne produkty Goodvalley, wyprodukowane są z mięsa pochodzącego z hodowli bez antybiotyków i pasz bez GMO, a wszystko to zachowując zerowy ślad węglowy. Dodatkowo tacki w które pakujemy nasze produkty przetworzone pochodzą z recyklingu. To brzmi jak balsam na moje uszy, tak dla odmiany zamiast krzyków dzieci, a smak parówki jest niczym miód dla mojego podniebienia, Czy można wymarzyć sobie inaczej? Nie, po prostu nie! Dodam jeszcze, że parówka jest bardzo dobra. Producent tych paróweczek, ma jeszcze do zaoferowania całkiem niezłą kiełbaskę, szynkę i mięso mielone. Wszystko to kupicie w netto.

2. Parówki firmy Prime Food, które możesz kupić także w Netto. Mają bardzo wysoką zawartość mięsa, wodę, sól, glukozę, ekstrakty przypraw, aromaty, susz z aceroli (owoców Malpigii granatolistnej). Jest to prosty skład, pojawia się naturalny przeciwutleniacz: susz z aceroli. Polecam, są małe kiełbaski, wprost idealne dla niewielkich łapek. Paróweczki są bezglutenowe. Ich smak jest o wiele lepszy od parówek dostępnych w Lidlu.

3. Parówki Pikok z Lidla. W składzie jest mięso wieprzowe z szynki (93%), woda, sól, glukoza, przyprawy, ekstrakty przypraw, białko wieprzowe, aromaty, susz z aceroli. Kiedyś były to nasze ulubione paróweczki, ale jak tylko pojawiły się w parówki dostępne w Netto odwróciliśmy się trochę od tego producenta. Parówki mają swoją wersję dla dorosłych i dla dzieci możesz je kupić jako drobiowe lub szynkowe.

4. Parówki firmy Konspol - Żarłaki które są dostępne w Auchan. To 100 % mięsa. Produkt nie zawiera konserwantów, glutenu, laktozy i glutaminianu monosodowego– co czyni go wyjątkowym i unikalnym. Ostatnio jednak nie kupuje tych parówek, ponieważ nie bywam w Auchanie.

I na koniec...jakie kiełbaski wybrać dla dziecka?

Na moje oko temat wyczerpałam. Natomiast to nie wszystko, co dla ciebie przygotowałam. Od niedawna, mniej więcej od roku w Lidlu pojawiły się produkty producenta Kurczaka Sielskiego. Jest to: kiełbaska sielska oraz kiełbaski drobiowe. Nie skłamię, jeśli powiem Ci, że kiełbaska smakuje bardzo swojsko, a jej skład nie ma żadnych zastrzeżeń. Czekam, aż Kurczak Sielski wypuści na rynek  paróweczki, które będą równie obłędne w smaku.

Nie dajesz dziecku parówek i jesteś zgorszona moim wpisem? Nie widzisz jednak nic złego w tym że Twój maluch zjada słodycze napchane konserwantami, chipsy, pije cole zamiast drugiego śniadania i wody ? To może zwrócisz mi honor. ? Kochani czytelnicy czytajcie etykiety, odżałujcie kasy w portfelu i kupcie dobrą kiełbałchę jak to mawia mój trzylatek. Ach i jeszcze jedna kwestia: jak często zjadać parówkę? Wszystko zależy od apetytu Twojego dziecka. Jeśli nie masz problemów z niejadkiem, dziecko zjada codziennie kilka porcji warzyw i owoców. Nie pogardzi pełnowartościowym posiłkiem, jaki mu zapewnisz, powtórzę pełnowartościowym.. to nie umrze od parówki zjadanej nawet codziennie!

Podobało Ci się, poleć mojego bloga znajomym. Jeśli pytanie: Jakie parówki wybrać dla dziecka? Parówka nie spędza Ci już snu z powiek? To bardzo się cieszę ?
Znasz inne dobre parówki? Może z Biedronki ? śmiało pisz w komentarzu!

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*