Czy śniadanie jest ważne?

Czy Ty też popełniasz ten błąd i wychodzisz z domu rano w pośpiechu bez śniadania? Czy takich samych nawyków uczysz swoje dziecko? Kochanie spieszymy się, zjesz w przedszkolu! – krzyczysz do malucha.
W końcu płacisz za posiłki w placówce, prawda? Wychodzicie z domu, nie wiele myśląc o tym: Czy śniadanie jest ważne? A od lat wiadomo, że pośpiech to zły doradca.  W dzisiejszym wpisie opowiem Ci o mocy śniadania, o jego szczególnych właściwościach i o jego dobroczynnym wpływie na organizm Twój i Twojego dziecka. Po dzisiejszej lekturze zaczniesz wstawać każdego ranka 15 minut wcześniej, aby delektować się smakiem śniadania! Będziesz szaleć w kuchni, aby zadowolić swoich domowników i zapewnić im zdrowie na długie lata. Zobacz jakie zalety posiada ŚNIADANIE

Dlaczego śniadanie jest ważne?

Podczas snu spada poziom glukozy we krwi, porannym śniadaniem jesteśmy w stanie go wyrównać, a to ma swoje konsekwencje w poprawnym i klarownym myśleniu. Dzięki temu możemy pracować, uczyć się podejmować decyzje. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko skupiło się w szkole, miało lepszą pamięć i łatwo przyswajało wiedzę, zafundujmy mu obfite i odpowiednio skompletowane śniadanie. Zapewniam cię, że jest to sposób na inteligentne, odnoszące sukcesy dziecko!

Śniadanie zmniejsza apetyt i chroni przed nadwagą. Wspomniałam powyżej, że w nocy nasz organizm zwalnia, przemiana materii jest spowolniona. Jedzenie śniadania rozkręca nasz metabolizm, Jeśli zapomnimy o śniadaniu, to organizm nie dostaje paliwa. Metabolizm zwalnia. Głód robi się coraz większy z każdą godziną i nagle przychodzi nam ochota na coś bardziej kalorycznego. Zjadamy więcej, czego konsekwencją są problemy z nadwagą i otyłością. W takich momentach chętniej sięgamy po słodycze.

Czemu jeszcze powinieneś zastanowić się i zadać sobie pytanie Czy śniadanie jest ważne?

Zmniejszone ryzyko zawału serca i nadciśnienia, cukrzycy? Nie przesadzam? Oczywiście, że nie! Naukowcy udowodnili, że jeśli rano nie zasiądziemy do śniadania, poziom insuliny spada. Kiedy wreszcie najemy się spóźnieni, to gwałtownie rośnie. Po jakimś czasie dochodzi do zaburzeń w metabolizmie glukozy – głównego źródła energii.
Konsekwencją może być cukrzyca typu B.

Pożywne i smaczne śniadanie napełni Cię humorem i wprowadzi w dobry nastrój na cały długi dzień. Nie będziesz senny, za to będziesz miał mnóstwo energii i unikniesz napadów głodu.

czy śniadanie jest ważne?

Śniadanie i jego znaczenie w rozwoju dziecka

Nie wiem, czy wiesz, ale wspólne śniadanie przed wyjściem do przedszkola, szkoły to dobry przykład dla budowania więzów rodzinnych, doceń te chwilę, gdy wspólnie z domownikami możesz rozpocząć dzień. Dawaj dzieciom przykład wspólnych zdrowych posiłków.

Zwróć uwagę na to, że Twoje dziecko wstaje rano o godzinie 6, 7, może 8, a śniadanie w przedszkolu jest serwowane o godzinie 9 lub 9:30. Śniadanie w szkole, uczeń zje na pierwszej przerwie, czyli już na pierwszą lekcję pójdzie głodny, będzie miał trudności w skupieniu, co skutkuje problemami z przyswajaniem informacji.

Jeśli nauczysz swoje dziecko jedzenia śniadań, zyskasz większą gwarancję na to, że w przyszłości będzie się dobrze odżywiać. Będzie przywiązywać wagę do regularności spożywania każdego posiłku...oraz, że któregoś dnia to ono - Twoje własne dziecko zaskoczy Cię smacznym śniadaniem, zanim Ty zdążysz, przeciągnąć się w łóżku o poranku! 

Czy już wiesz, że śniadanie jest ważne? Jeśli przekonuje Cię mój wpis, to proszę, podziel się nim ze znajomym! 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

*