Szybka zapiekanka z piekarnika

Mam dla Was propozycję bardzo prostego obiadu, będzie to szybka zapiekanka z piekarnika. To rewelacyjny pomysł np. dla taty, który umie zrobić tylko spaghetti,  a teraz będzie potrafił zrobić jeszcze zapiekankę! Czyż to nie wspaniały pomysł? Danie przygotowuje się w 5 minut, a czeka się dwie godziny ... ale co to dla Was. Głodny i zapracowany poczeka. Nie wiem co mnie, zmotywowało do przyrządzenia tego dania, musiałam być naprawdę w szczerym polu z jedzeniem albo z czasem albo z pomysłem na obiad. Przepis jest jak najbardziej modyfikowalny, zapraszam do wypróbowania. 

Składniki na szybką zapiekankę z piekarnika:
dwie torebki ryżu naturalnego
dwie torebki warzyw mrożonych dowolnych
mięso drobiowe(udka, pałeczki, albo piersi z kurczaka, bądź piersi z indyka)

Do naczynia żaroodpornego wsypujemy ryż, zalewamy go wodą ( tak żeby go zwyczajnie zalać) wysypujemy na niego warzywa mrożone, a na warzywa układamy mięso przyprawione według uznania :). Musimy tylko jeszcze wstawić to wszystko przykryte na ok dwie godziny i 190 stopni do piekarnika 🙂 I koniec.. Szybka zapiekanka z piekarnika piecze się na obiad 🙂 

Acha uprzedzam pytanie Ile mięsa? A ile zjecie? 😉 jakie duże macie naczynie, ..tak na logikę, np 4 cycki, trzy udka, 6 pałeczek 🙂 Mięso to nawet nie musi być drobiowe, śmiało kombinujcie z tym przepisem, według własnego uznania. 

Smacznego ! i zapraszam do przyrządzenia moich innych propozycji obiadowych. 

Komentarz

  1. Agata
    Świetny pomysł, już wiem co zrobię na obiad!

Zostaw komentarz

*